Pracujemy zgodnie ze standardami ISO 9001-2000

Technologie

Fleksografia

Fleksografia jest techniką drukowania wypukłego, w której obszary drukujące są położone wyżej na formie w stosunku do niedrukujących. Technika ta przypomina drukowanie typograficzne, jednak wykorzystuje formy gumowe zamiast metalowych. Ponadto fleksografia stosuje formy fotopolimerowe. Formy te, zarówno w wersjach gumowych, jak i fotopolimerowych, mogą być wytwarzane w systemach CtP lub techniką konwencjonalną.

Zespół drukujący maszyny fleksograficznej składa się ze stalowego cylindra drukowego pozbawionego obciągu oraz z cylindra formowego, na który jest nakładana forma w sposób wynikający z technologii jej wykonania. Zespół farbowy maszyny fleksograficznej tworzą: walec farbowy, walec "anilox", kałamarz i zbiornik. Wałek farbowy zanurzony jest częściowo w farbie i rotując, zbiera ją. Styka się on z aniloxem, którego powierzchnia cechuje się jednakowymi zagłębieniami. Rakiel służy do ściągania nadmiaru farby z aniloxu, który dotyka bezpośrednio do formy drukowej. Następnie farba z formy trafia na podłoże, co jest wspomagane dociskiem wywołanym przez cylinder dociskowy. Techniką fleksograficzną drukuje się przede wszystkim opakowania na podłożach z tektury falistej, tektury litej, folii, papieru, plastiku oraz aluminium.

Nadruk foliami metalizowanymi na zimno (cold-stamping)

Cold-stamping to technika druku z użyciem wyprodukowanej do tego celu folii oraz odpowiedniego kleju. Klej nanoszony jest metodą fleksograficzną dokładnie w miejscach, które chcemy zadrukować (uszlachetnić folią). Po dociśnięciu kleju "nadrukowanego" do warstwy klejowej folii następuje oderwanie barwnika od warstwy nośnej wykorzystując lampy UV aktywujące klej.

Cold-stamping używa się do uszlachetniania druku, do znakowania lub zabezpieczenia produktu. Dużym plusem aplikacji folii cold-stamping jest możliwość drukowania farbą i uszlachetniania druku folią w jednej linii (on-line). Cold-stamping pozwala drukować przejścia tonalne oraz zadrukowywać farbą samą folię nadając jej dodatkowe efekty kolorystyczne.

Uszlachetnienia

Uszlachetnianie druku to metody pokrywania podłoża drukowego różnorodnymi substancjami lub materiałami. Uszlachetnianie druku można stosować zarówno wobec miejsc zadrukowanych, jak i niepokrytych farbą drukową. Do tego celu używa się najczęściej lakiery, farby, folie oraz pigmenty.

Uszlachetnianie stosuje się przede wszystkim dla:

Studio graficzne

Nasze studio graficzne tworzy zespół doświadczonych i utalentowanych grafików. Do swojej dyspozycji mają sprzęt komputerowy oparty o stacje robocze APPLE MAC PRO z monitorami Eizo, a także pakiety profesjonalnego oprogramowania firmy Adobe w wersji CS6.

Przygotowalnia przygotowuje prace na własnej cyfrowej przygotowalni form polimerowych.

To wszystko sprawia że proces produkcyjny, począwszy od projektu graficznego, poprzez przygotowalnię, proofing, aż do gotowego produktu jest przeprowadzany wewnątrz firmy, co pozwala na zachowanie najwyższej jakości i powtarzalności produkcji.

animativ.pl