Pracujemy zgodnie ze standardami ISO 9001-2000

Rodzaje plików

Aby mieli Państwo pewność, że przesłane pliki spełniają nasze wymagania techniczne do druku, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wytycznymi. Właśnie takie parametry przesłanych prac zapewnią optymalną, wysoką  jakość oferowanych Państwu druków.

Programy

Praca powinna być przygotowana w jednym z programów:

Adobe Illustrator do wersji CS6 włącznie - platforma PC/MAC

Adobe Photoshop do wersji CS6 włącznie - platforma PC/MAC

CorelDraw do wersji X5 włącznie

Pliki otwarte w formatach: .ai, .pdf, .eps, .psd, .cdr

Praca powinna być zapisana w wersji:

Prezentacja barw

Należy pamiętać o różnicach w prezentowaniu barw przez różnego typu monitory oraz druk. Dlatego aby uzyskać zgodność odwzorowania kolorów monitor powinien być skalibrowany odpowiednim urządzeniem.

Zdjęcia i bitmapy

Jeżeli bitmapy (np.: zdjęcia lub inne obiekty rastrowe) są osadzone w pracy na stałe należy, dołączać je osobno, unikając konieczności ich eksportowania z programu wektorowego w celu dalszej obróbki.

Rozdzielczość bitmapy powinna wynosić 300 dpi w skali 1:1.

Prosimy:

Prosimy o dołączenie podglądu w formie dobrej jakości JPG-a lub PDF-a z wersji zaakceptowanej przez klienta i zawierającej wszystkie elementy wzoru.

Kreska i przejścia

We wzorach przygotowywanych pod druk flekso, należy stosować kreskę (linia, obiekt) o minimalnej grubości 0.12 mm, a w kontrze jednego koloru 0.25 mm. W przypadku kontry w kolorach składanych, grubość linii powinna być jeszcze większa. Minimalna wielkość fontu zależy od jego rodzaju, tzn. tekstów z czcionek jedno- i dwuelementowych.

Kody kreskowe

Kod kreskowy powinien:

Najkorzystniej jeżeli kod będzie w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym lub ciemnobrązowym na białym tle (zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami).

animativ.pl